Jarosław M. Gruzla
MINISTERSTWA i ŚRODOWISKO RZĄDOWE 2019-2022
MINISTERSTWA i KANCELARIA PREZYDENTA 2019-2022

Zbigniew Ziobro
Powiem panu, że ta sprawa, ta elbląska to jest dla nas rozrywka. Nie specjalnie się coś dzieje od kilku miesięcy…, tak od stycznia i tak już pozostanie do 2022 roku. Więc, jak pan ma informacje na temat tego zająca, co będzie kicał, jak mój kot to ja je przyjmę. Jestem capo di tutti capi tej sprawy.
Mam jedno pytanie. Jak ten facet ma zginąć, bo to jest sprawa, wie pan gardłowa, a my nie jesteśmy specjalistami, tylko mamy to nadzorować i szeptać.(04 VII 2019)

Zbigniew Ziobro
Lista spraw na dzisiaj jest taka sama – zajebanie konia, który ciągnąć nie chce. Ja nie wiem, dlaczego nie można tak zrobić, żeby on pociągnął kilka spraw dla kilkunastu ministerstw, a potem niech umiera, kiedy jest taki dobry.(16 VIII 2020)

Zbigniew Ziobro
Nie wiem, co jest grane, ale ja się nudzę jak mops od 2 lat i nie wiem jak to zrobić, żeby coś robić. Może lepiej się dogadać z tą Unią?
Mam tylko jedno życzenie – gość, co to nie wiadomo już kim jest, bo kontrwywiad, co to czekaliśmy, kiedy oni wyzioną ducha, udało się zajebać przy jego pomocy. Taki cichy bohater polski, ale teraz trzeba dopełnić aktu bestialstwa i facet musi zginąć.
(08 XII 2021)

Mariusz Kamiński
Ja liczę na takie załatwienie tej sprawy, żeby to było tak ukartowane, żeby ktoś nie pomyślał, że to jest zabójstwo, i do tego jeszcze polityczne. Niech to będzie wypadek. Cisza kocha wypadki. Albo psychiatryk z miłym otoczeniem wierzb, gdzie puchacz nocą grucha do psycholi...Coś takiego w każdym bądź razie, żeby ludzie nie myśleli tylko zajmowali się sobą.
U nas nic, tylko cisza, jakby zasiał ktoś nieróbstwo po pachy. Ale wszystkim się podoba. Grają w kręgle. Hahaha...
(15 II 2019)

Mariusz Kamiński
Nie wiem, jak zajebać tego skurwysyna. Liczę agentów, którzy położyli głowę w tej sprawie i to jest 9 osób! Nigdy czegoś takiego, jak przeglądałem statystyki i wywiadu i kontrwywiadu, policji i wojska, nie było!
Liczymy gwiazdy i tylko tekilę podawać.
(08 XI 2020)

Mariusz Kamiński
Rusz głowa, jak zrobić tak, żeby to się udało! Kurwa! Ja mam już tego dość. Dlaczego nikt nie potrafi zabić skutecznie jakiegoś patałacha? Przecież to jest jakaś paranoja. Mieliśmy narzędzia. Nie mamy: kontrwywiad, wywiad, cbśpiacy i wyjście na wschód. A teraz jesteśmy pod butem zachodu? To musi być jakiś zespół czy grupa.
Nie wiem jak ułożyć sobie życie po tym abordażu. Kasę mam. Pannę mam. Metę mam tu i za granicą… Zobaczę.
(16 XII 2021)

Piotr Gliński
Jestem profesorem nie telesforem z dobranocki. Mam mieć na biurku sprawozdanie z sekcji zwłok i skalp, a jego matki - kapcie.(07 I 2019)

Piotr Gliński
Dopiąć to wszystko na ostatni guzik i pchnąć go nożem czy zabić tasakiem. A, co to za różnica. Facet ma być rozjechany!!!(16 II 2020)

Piotr Gliński
Robota nam się pali w głowach, ale czekamy na tę wojenkę. Wojenko, wojenko. Cóżeś ty za pani. Że za tobą idą, że za tobą idą chłopy, jak malowanie.
Skurwysyn zajebany? Nie. Okazuje się, że jest czysty. To, nie jest problem. Tego generała, trzeba tak zbajerować, żeby go zajebał, a potem jemu ukręcić łeb. (15 XII 2021)

Mateusz Morawiecki
Ruszcie głowa, jak zrobić, żeby sprawa niemożliwa, była możliwa. To jest w USA tak prosta rzecz, że… nie ma co mówić.
Jak robić nic?
(15 I 2019)

Mateusz Morawiecki
Kurwa!!! Co to jest do chuja??? Dlaczego Elbląg poważył się żądać od rządu gwarancji dla jakichś 400 osób, że niby one mają być ujęte w systemie? Kurwa, kto uświadomi tego imbecyla, który tam rządzi, że Elbląg jest do odstrzału na tyłach wroga? Bo, ja tu wietrzę jakiś agenturalny mix. Założyć tam jakiś dren i czekać, co wypłynie. A jak wypłynie ktoś lub ktosie, to do Łomianek i pod sąd!!!(06 II 2020)

Mateusz Morawiecki
Nic nie robić od miesięcy i od lat to tak, jakby czekać na Szwajcarię. Mam w Szwajcarii upatrzony dom, ale jeszcze czekam.
Dlaczego to wszystko się nie składa? Jeden facet, jedno miasto, jedna szkoła. To trzeba poodcinać, bo oni za dużo wiedzą.
(03 XII 2021)

Zbigniew Rau
Liczę, że ten chuj, który poważył się, żeby przeżyć do teraz zostanie wypatroszony na moich oczach!
Ktoś musi zobaczyć, jak ja się uczę nic nie robić. I umiem.
(16 I 2019)

Zbigniew Rau
Dokończyć to dzieło! Spalić napalmem to wichrzycielskie miasto!(08 II 2020)

Zbigniew Rau
Będę spokojny, ale tylko chwilę. Do chuja!!! Dlaczego ja mam uczyć zabijać jeszcze?! Ja, człowiek moralny, etyczny i uczciwy!?(15 XII 2021)

Henryk Kowalczyk
Mam na żądany temat informacje normalne, ministerialne. Moje ministerstwo od 3 lat zwija się w ukropie, a reszta ministerstw oprócz jeszcze jednego, takiego papierowego nic, ale to nic nie robi tylko gada, gada, gada.(07 V 2022)

Anna Gembicka
Nic nie powiem.(07 V 2022)

Ryszard Bartosik
A ja, powiem. Pracuję, pracuję, pracuję. My jesteśmy tu, a oni tam, gdzie wtedy stało ZOMO(07 V 2022)

Norbert Kaczmarczyk
Nie wiem, jak to określić, ale ja zapracowuję na moją pensję uczciwie. Od lat. Są tacy, i to jest większość tego rządu, że oni… tak jakby, nie za bardzo widzą sens pracy, a płacy – tak.(07 V 2022)

Lech Antoni Kołakowski
Mam sprawy na wsi. Tyle, że pracuję po godzinach i to bez dodatków. Nie mam pretensji. Ci, od aktywów ministerialnych – bardzo podobnie, ale bez nadgodzin. Dają radę. Reszta ministerstw pracuje nad niepracowaniem od 3 lat. Dlaczego – bo są ustawieni.(07 V 2022)

Rafał Romanowski
Nie wiem, czy będę prawdziwy, jak powiem, że praca popłaca. A może jest tak, że brak pracy popłaca.(07 V 2022)

Krzysztof Cieciora
Co, to znaczy nie pracować? Może trzeba to zlustrować. A jak nie da rady teraz, to po jakimś czasie nie raz.(07 V 2022)

Grzegorz Mroczek
Ludzie! Co wy tu robicie? Budujecie mosty? A dla jakiego starosty? Chińskiego? (07 V 2022)
KANCELARIA PREZYDENTA

Andrzej Duda
Mam sprawę taką. Lincz jest za słaby, proces międzynarodowy – też. Wszyscy są zgodni – że to musi być już rzezanie. A ONZ, jakie ma na ten temat zdanie?(22 I 2020)

Andrzej Duda
Wkurw jest taki, że nie wiadomo, co robić. Jak to się wydostało poza Polskę? Przecież, to jest jakaś paranoja. My, oprócz tego, że jesteśmy w tej sprawie podzieleni, to jednak to jest sprawne narzędzie.(15 VII 2021)

Andrzej Duda
Zajebać skurwysyna, to mało!? Dlaczego on mnie swoim istnieniem jeszcze gnębi?!(02 III 2022)

Agata Kornhauser-Duda
Liczba nauczycieli nie ucierpi przecież, bo on tam już nie pracuje, bo te nauczycielki popracowały nad nim. Dyrektorka ponoć, ma męża prokuratora, jest dobra do podpisów i dokumentów. Niech ją kontrwywiad przypali i tą sprawę załatwi, jakiś cieć szkolny czy ktoś taki. Przecież to jest jakiś kuternoga. Tak?(15 I 2020)

Agata Kornhauser-Duda
Mąż ma tego dosyć. Dlaczego mówi się, że agenci są od tego daleko? Przecież to ich praca?(18 II 2021)

Agata Kornhauser-Duda
Zlustrować trzeba Sztab Generalny, bo oni wyłączyli zagrożenie atomowe, a to daje alibi!(04 III 2022)

Kinga Duda
Dlaczego ty tato, tak jakoś dziwnie pracujesz? I w ogóle, co to za nowo praca? Ja też bym tak chciała. Nie możesz mi załatwić jakiegoś etatu? Razem z Agatą Buzek?(04 III 2020)

Kinga Duda
Cholera! Ja, nie chcę iść do tej idiotycznej kancelarii. Oni tam są tak ustawieni, jakby byli w wojsku! Mamo! Powiedz ojcu, że do 2022 roku jest jeszcze trochę czasu i może mnie ustawić tak, żeby przed wyjazdem gdzieś tam na zawsze zarabiać po ludzku, a nie umordowawszy się!(05 III 2021)

Kinga Duda
Kurwa mać. Nie można teraz jakoś czmychnąć? Zabić kilku jakichś ludzików, podszyć się pod nich i po krzyku.(06 III 2022)

Jarosław Kaczyński
Rozumiem, że sprawa likwidacji jest w rozkwicie? To dlaczego pan, jeszcze nie ma raportu i tego, co się dostaje po śmierci. No, sekcja zwłok. Będzie?(15 I 2020)

Jarosław Kaczyński
Mam odmienne zdanie na temat tego, jak powinien pracować kontrwywiad. Kontrwywiad powinien być skuteczny, nawet, jeśli straci 50 % składu to zadanie powinno być wykonane. A, nie jest!(08 II 2021)

Jarosław Kaczyński
Nie wiem, czy przez te 3 lata nieróbstwa, tak się napasłem, że mogę teraz spokojnie umierać. To sprawa dyskusyjna. Naród powinien być umęczony, bo to przynajmniej jest jakaś praca.(05 III 2022)

Jarosław Kaczyński
Konkretnie. Kto i dlaczego załatwił zakończenie tej wojny?(04 IV 2022)


ŚRODOWISKO RZĄDOWE 11-12 III 2022


11 MARCA 2022

MINISTERSTWO NAUKI i SZKOLNICTWA

Dariusz Piontkowski, wiceminister
Daję sto dukatów, za swój czepiec złoty. A za ten czepiec, proszę dwa samochody. Jeden na cmentarz, a drugi do nieba.

Dariusz Piontkowski, wiceminister
Dlaczego właściwie mam to robić, skoro już nie ma nas?

Marzena Machałek, sekretarz stanu
Stawiam koniak temu, kto mnie stąd zabierze w jednym kawałku.

MINISTERSTWO FINANSÓW

Piotr Patkowski, podsekretarz stanu
Liczę na współpracę, nie na głupie teksty o zagrożeniu nr 333.

Katarzyna Szweda, dyrektor generalny
Iść do nieba, to iść na spacer.

Katarzyna Szweda, dyrektor generalny
Liczy się to, kto zostawi co, dla innych.

MINISTERSTWO FUNDUSZY i POLITYKI REGIONALNEJ

Robert Bartold, dyrektor generalny
Każdy ma to, na co zasłużył. Ja służę tobie. Ty służysz państwu. A komu służy ten, tam? Nikomu. Więc niech on się od nas odpierdoli i będzie po kłopocie. Niby. Bo jak on się od nas odwali, to on się będzie do nas dobierał w inny sposób. Więc najlepiej, żeby on coś od nas chciał Trochę tego czy tamtego. Jak zapłaci. Ale nie chce płacić. Ponoć.

MINISTERSTWO INFRASTRUKTURY

Andrzej Bittel, sekretarz stanu
Mam tutaj to postawić, czy tutaj? Bo, już nie wiem. Nie wiem kto jest dzisiaj wiceministrem. Jak to jest?

Małgorzata Kuźma, dyrektor generalny
Mam prośbę. Może pan mieć baczenie na własne emocje i na to, co pan mówi? Nikt nie twierdzi, że lubi być łechtany pogrzebaczem, ale rozsądku to trzeba mieć nawet w ognisku.

MINISTERSTWO KLIMATU i ŚRODOWISKA

Jacek Ozdoba, sekretarz stanu
Trzeba trochę chcenia i od niechcenia, do chcenia się zechce. Ludzie! Przecież to jest do cholery świat. Chyba na świecie są ludzie?

Patrycja Szpak-Lichota, dyrektor generalny
Mam prośbę. Może ktoś uciszyć tego pasjonata internacjonalizmu?

Patrycja Szpak-Lichota, dyrektor generalny
Kto żyw, ten niech rusza...do roboty, do roboty!

Patrycja Szpak-Lichota, dyrektor generalny
Więcej nie będę mówiła, że można się spotkać pomiędzy wschodem, a zachodem. Bo, to wychodzi w Polsce, a od Polski to ręce precz!

Patrycja Szpak-Lichota, dyrektor generalny
No, dobrze. Liczę sobie wiosen cztery. A do śmierci...cztery ćwierci.

MINISTERSTWO ZDROWIA

Piotr Bromber, podsekretarz stanu
Kiedy sam już nie będę zaciągał się żadną szkocką, to wówczas pozwolę na taki układ, że Szkoci obciągną mi… surdut i wezmą mi to wszystko, co trzeba, by kasa była moja.
12 MARCA 2022

MINISTERSTWO NAUKI i SZKOLNICTWA

Dariusz Piontkowski, wiceminister
Nie umiem pracować pod morderczą presją. Po co mamy kontraktować cokolwiek?

Dariusz Piontkowski, wiceminister
Jutro. Jak to pięknie brzmi.

Dariusz Piontkowski, wiceminister
Mam dzisiaj dosyć tego swądu siarki. Dlaczego nie powiedzą nam, jak to się stało, że tak łatwo odpuścili. Nie mogli tego zrobić miesiąc, dwa wcześniej? Kurwaaaaa!

Marzena Machałek, sekretarz stanu
Mam kurewską ochotę na cokolwiek. Byle było dobrze.

Marzena Machałek, sekretarz stanu
Uffff...

Włodzimierz Bernacki, sekretarz stanu
I po kłopocie. Nie mówiłem: a nie mówiłem? A teraz będę mówił: nic nie mówiłem.

MINISTERSTWO FINANSÓW

Magdalena Rzeczkowska, minister
Robimy wszystko planowo, jak w krematorium.

Piotr Patkowski, podsekretarz stanu
Dlaczego ja mam się użalać nad kimś, kto ma mnie w dupie?

Piotr Patkowski, podsekretarz stanu
Jak przypierdolę kiedyś jakiemuś finansiście z zachodu, to na wschodzie to usłyszą.

Piotr Patkowski, podsekretarz stanu
Nic nie mówię. Nic nie skwierczę. Po prostu sobie jeszcze żyję. Proszę o tlen.

Piotr Patkowski, podsekretarz stanu
Kurwa. I to ma być śmierć?

Katarzyna Szweda, dyrektor generalny
Jutro będzie nic.

Katarzyna Szweda, dyrektor generalny
Dlaczego pan mnie przedrzeźnia panie, którego nie ma?

Katarzyna Szweda, dyrektor generalny
Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia.

Katarzyna Szweda, dyrektor generalny
Tak. W ten sposób. Tylko żeby powiedzmy, kiedy jutro…, no jutro…, to żeby było.

Katarzyna Szweda, dyrektor generalny
Lizać cię nie będę. Po prostu będę sama.

Katarzyna Szweda, dyrektor generalny
Mam tego już dość. Kto odpuści to kiedyś?

Katarzyna Szweda, dyrektor generalny
W mordę! Skończyło się!

Katarzyna Szweda, dyrektor generalny
Nie wiem komu dziękować, ale wiem komu nie dziękować.

MINISTERSTWO FUNDUSZY i POLITYKI REGIONALNEJ

Jacek Żalek, podsekretarz stanu
Jezusie Nazareński. Jak to dobrze, że jest jeszcze jutro.

Robert Bartold, dyrektor generalny
Likwidacja państwa to proszę ja was, to nie jest taka prosta sprawa. Bo jakby...

MINISTERSTWO INFRASTRUKTURY

Andrzej Bittel, sekretarz stanu
Mi nie chodzi o to, że byliśmy jakby na wojnie. Tylko po co było to całe wymyślanie? I nie chcę, żeby mnie pani zbywała albo traktowała z góry. Czy to jest jakaś katedra dyrektora? Nie. A wolno mieć oczy? Bo ja mam.

Małgorzata Kuźma, dyrektor generalny
Wolno panu zamilknąć.

Małgorzata Kuźma, dyrektor generalny
Raz miałam kiedyś takiego faceta, w łóżku i pytam się go: jak było? A, on: wybornie. A ja: to kawał.

MINISTERSTWO KLIMATU i ŚRODOWISKA

Jacek Ozdoba, sekretarz stanu
Kurwaaaa!

Jacek Ozdoba, sekretarz stanu
Już im odjebało tak, że muszą sobie powetować na całej Polsce, bo im małej baby brak.

Patrycja Szpak-Lichota, dyrektor generalny
Niech pan się opanuje!

Patrycja Szpak-Lichota, dyrektor generalny
Nikomu nic nie odjechało. Prawda? Prawda?!

Patrycja Szpak-Lichota, dyrektor generalny
Nie będę więcej wysłuchiwała tych kwileń o zachodzie słońca!

Patrycja Szpak-Lichota, dyrektor generalny
Jutro zapraszam w innej formie.

MINISTERSTWO RODZINY i POLITYKI SPOŁECZNEJ

Marlena Maląg, minister
Dzisiaj będzie mało pracy albo dużo zdrowia. A zdrowym być trzeba zawsze.

MINISTERSTWO ZDROWIA

Piotr Bromber, podsekretarz stanu
Cokolwiek by nie powiedzieć o tym całym czasie zawodu europejskiego, to mogę się wypowiedzieć w kwestii współpracy: jadę jutro do Edynburga, do mojej znajomej, bo ona potrzebuje pomocy, a ona pomoże mi zrozumieć, co ona chciała mi uciąć?

Piotr Bromber, podsekretarz stanu
Likwidacja zakończona. I popatrzcie. Jak można się szybko dogadać. I to bez żądnych problemów czy niedomówień.
Jarosław M. Gruzla
fot.


Wersety o Nieograniczoności, Kraków 2010
Smak teraz, Elbląg 2003
Kolej transsyberyjska, Świdnica 1998


Hosted by Onyx Sp. z o. o. Copyright © 2007 - 2024  Fundacja Literatury w Internecie