Jarosław M. Gruzla
 1  2   3   4  >>
POLACY w SWEJ WIELKOŚCI i w SWYCH MAŁOŚCIACH
WIELKOŚĆ

Lech Wałęsa
Niebezpiecznie jest wówczas, kiedy mały człowiek wybije się ponad miarę i patrzy z góry na swe małe dzieło. A to tylko dziełko. I taki człek potrafi dużo zniszczyć i spotwarzyć niejedną osobę, bo wierzy, że jak niszczy to tworzy – i to wiele!
Gdybanie o takich ludziach jest nie potrzebne, bo ci ludzie są pośród nas, ale za mali, żeby ich dojrzeć pośród zwykłych ludzi. Tylko zwyczajni Polacy zapominają, że szkodzić można na wiele sposobów, a dla małego te sposoby to jego życie.
Wielki zaś, to taki, który nie zauważa tego niszczenia i dąży usilnie, aby to, co zniszczone dało się podnieść.
(06 XII 2020)

Lech Wałęsa
Kołowrót przeszłości sprawia, że nadchodzą czasy ostateczne, bo tak chce klika ludzi małych, którzy kiedyś wielką sprawę zniszczyli jednym ruchem. Było to wtedy, kiedy można było coś inaczej zadecydować. Ale nie starczyło im odwagi, moralności i wielkości. W 1982 roku, kiedy było po prostu morderczo niebezpiecznie, a nikt tego teraz nie wie, jak bardzo, Donald Tusk i Jarosław Kaczyński, jednym ruchem wtrącili do więzienia kilka osób z „Solidarności”, a po to, żeby zobaczyć, czy puszczą parę odnośnie pieniędzy regionu Mazwieckiego. I nigdy, by to nie wyszło, że te pieniądze przepadły w kieszeni tych dwu, gdyby nie to, że miałem już nóż na gardle. Prawie nie żyłem, byłem po prostu jedną nogą po drugiej stronie. Wtedy, teko, który mnie mordował, odwołano na 15 minut. Tak to pamiętam. I wyszedł. Jak się potem okazało, był to Aleksander Kwaśniewski, który przechodził szkolenie jako student i miał mieć pierwszy raz agenta na poziomie likwidacyjnym. Ale się zerzygał i więcej nie przyszedł. Konkretnie, dostał wpierdol od swojego szefa, bo kasa, która była już prawie ich, przepadła z dwoma, którzy też się zmyli. A wtedy było wiadomo, że Solidarność odżyje. Ale ie odżyła, tylko przeżyła. Ta kasa nigdy nie wypłynęła, a ci dwaj potem kręcili z Aleksandrem Kwaśniewskim i jego kompanią czyli to był układ. I nich mi nikt kitu nie wstawia, że powstanie Porozumienia Centrum, a potem Platformy Obywatelskiej nie było związane z układem i kasą. Ta kasa była największa, a kasa Dolnego Śląska, była o 4 razy szczuplejsza od regionu Mazowsze. A tamta została ukryta i dzięki niej Solidarność przetrwała.
(05 I 2021)

Lech Wałęsa
Pieniądze społeczne stoją za dzisiejszą polityką. Solidarność to było 13 mln ludzi, którzy z serca płacili na nową Polskę. Miałem nóż na gardle i wielodzietną rodzinę. Ale, nie zapomniałem. Dzieci odchowane. Żona bezpieczna. Dam głowę teraz, ale naród będzie wolny od tej hydry!!!
(15 IV 2021)

Lech Wałęsa
Męczarnia narodu to jest wielkość? To jest nie tylko układ agenturalny. To jest także układ mafijny!
Ludzie nie mogą dopuścić do tego, żeby Polska była męczona przez chorych ludzi. A Kościół? A który? Bo jest jeden, ponoć wielki hierarcha, który został kardynałem, a wcześniej biskupem w ten sposób, że straszył Jana Pawła II, że zostanie sam, tam w Watykanie, pośród wywiadu niemieckiego!
(20 II 2022)

Lech Wałęsa
Teraz albo nigdy! Polska musi być wolna, a naród musi wiedzieć kim oni są!
To zabójcy na wielką skalę. A wojsko? Hhmmm… Wojsko. A to polskie wojsko?
Sztab Generalny i jego formacje brały udział w takich akcjach przeciwko narodowi, że je tylko wiem, bo to badałem, jako prezydent i nie zapomniałem, co to jest. Agentura wschodu!
(04 IV 2022)

Jarosław Kaczyński
Liczenie na kogoś, kto w Polsce uporządkuje sprawy, które od pokoleń są poukładane w poprzek jest płonne. Wielkość polega na tym, że się wie i nawet mogłoby tak być, że się to zrobi, ale kiedy to jest takie niewielkie, to po co to zmieniać?
Wielki człowiek, to pomnik. A z pomnika zejść i pójść w tą ciżbę, tych idiotów, którzy nigdy nie doceniliby tego, że można zarżnąć cały naród za wartości, które są ponadczasowe? Ludzie muszą w Polsce zrozumieć. Liczeni na mało to mało, za mało dla mnie!
(06 II 2020)

Jarosław Kaczyński
Uzurpowanie sobie władzy nad narodem dla siebie tylko, to nie małość, tylko wielka sprawa, która jest do opatrzenia takimi zgłoskami, które przetrwają hekatombę.(05 IV2020)

Jarosław Kaczyński
Donald Tusk, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Jerzy Buzek – niech mnie ktoś nie rozśmiesza, że ci ludzie są cięgiem wymieniani prze Ursule Leyen, która niby uznaje ich za ludzi godnych niczego. Niczego godny jest ten, którego nie widać, a ja od lat jestem na pierwszym froncie.(18 XII 2021)

Jarosław Kaczyński
Mam jedno życzenie – iść na tamten świat w takiej chwale, żeby zapamiętały mnie miliony. A jakie będą krzyki przy tym, to nie jest istotne.(15 I 2022)

Donald Tusk
Kto powiedział, że wielkość to głupota? Ja. A, dlaczego? Bo do wielkości, trzeba zmniejszyć się tak bardzo, żeby inni wielcy ponoć, byli nie do
 1  2   3   4  >>
Jarosław M. Gruzla
fot.


Wersety o Nieograniczoności, Kraków 2010
Smak teraz, Elbląg 2003
Kolej transsyberyjska, Świdnica 1998


Hosted by Onyx Sp. z o. o. Copyright © 2007 - 2024  Fundacja Literatury w Internecie