Jarosław M. Gruzla
 1  2   3  >>
Rozmowy Polaków z Polakami
[Iga Świątek]
Chce mi się śmiać. Jestem wielokrotnie lepiej ustawiona wszędzie, niż każda z was. Co wy kurwa wiecie o Polsce? Ta ja wam powiem o kilku sprawach, które były kluczowe dla zmiany układu sił w Europie.
1. Po pierwsze w czasach PRL nikt nie chciał w łonie rządu, żeby Polska była podległa USA. Teraz też tak jest. Zmieniło się to wówczas, w sensie układów w środkowej Europie, kiedy w 1978 (16 X) Karol Wojtyła wybrany został w dziwny sposób na papieża. Wpływy ZSRR we Włoszech sięgały wtedy tylko Rzymu. Watykan chciał sobie powetować sprawę ciągłego braku rozpracowania wpływów komunistów i socjalistów we Włoszech. I wówczas dyplomacja watykańska uzyskała porozumienie, dzięki Francji (środowiska polonijne zbliżone do rządu paryskiego) i Polonii amerykańskiej na poziomie Kongresu. Żydzi pochodzenia rosyjskiego postawili veto prezydentowi, ale zostało to skontrowane przez środowiska amerykańskie (francuskojęzyczne i włoskojęzyczne). I wtedy USA zaangażowały się we Włoszech, ale nie w Watykanie. Mimo to kardynałowie włoscy zauważyli ten wpływ i wybór został przeforsowany.
2. Po drugie po latach Karol Wojtyła jako Jan Paweł II angażował się politycznie po stronie USA wielokrotnie. Na terytorium Ameryki Płd. wspierał siły antyrewolucyjne, choć wielu księży stało po stronie ludu. W Afryce używał często ambasad amerykańskich w celach bezpieczeństwa podczas swoich wizyt. W Azji angażował się po stronie nie tylko wyznawców chrześcijaństwa, ale także po stronie innych religii, które były kością niezgody pomiędzy USA, a Chinami, ZSRR, Koreą Płn., Wietnamem, Laosem i Kambodżą. Po prostu jako polityk mieszał się w wewnętrzne sprawy tych państw.
3. Po trzecie Jan Paweł II promował cały czas w ONZ różnych przywódców religijnych, którzy mieli tam odprawiać swoje modły, tworząc atmosferę nieprzyjazną dla laickiej dyplomacji. Miano mu to za złe, ale był to chytry plan USA, które nie chciały, żeby ateiści wyparli Zachód z ONZ, które miało takie standardy jak na całym świecie. Chodzi o wolność światopoglądową.
4. Po czwarte momentem przełomowym była próba przejęcia władzy w PRL przez uzurpatorów z fabryk i uniwersytetów. Ci ludzie chcieli dla USA wyprzeć ZSRR z Europy Środkowej. Nie udało się to, bo wówczas ZSRR było silne.
5. Po piąte zamach na Karola Wojtyłę był zaplanowany bardzo wysoko w KPZR i KPCh. Brały w tych negocjacjach udział także partie komunistyczne Bułgarii, Rumunii, Węgier, Włoch i Francji. Jest to wątek rywalizacji USA-ZSRR o wpływy w Europie w ogóle. Ten Polak był politykiem, a PRL wówczas był państwem polskim. Jego działania nie były propolskie tylko pro-obce.
6. Po szóste w tamtych czasach ludzie nie rozumieli, że ZSRR mimo mankamentów to najbliższe mocarstwo. A ten człowiek skumał się z obcymi i to z daleka. Z punktu widzenia strategicznego to głupota.
(02 V 2020)

[Iga Świątek]
Słuchaj, ty tak nie pierdol, bo ja nie rozumiem, co ty gadasz. Święto Zmarłych jest dla bigotów. A musisz wiedzieć, że ja nie jestem bigoteryjnie nastawiona nigdy. Teraz powiem ci, co w tym jest. Śmierć i to za niedługo. Bez sentymentów i bez łez. Nie ma w tym niczego szczególnego.
Kiedy będzie czas to mogę ci powiedzieć, jak uniknąć śmierci już teraz. Nie w ogóle, ale możesz coś z tego mieć. Ty działasz, ja dowodzę.
(01 XI 2020)

[Iga Świątek]
Kiedyś pisałam o tym, jak było w przeszłości z PRL-em. Teraz napiszę jak będzie z III RP:
1. III RP to kraj skończony wg analityków gospodarczych z Kuala Lumpur. Oni prowadzą machinacje giełdowe przeciwko całemu Zachodowi. I tak powinno być, że silniejszy wygrywa, a Kuala Lumpur jest tylko platformą chińską. Na giełdzie to możecie sobie znaleźć tylko straty.
2. III RP to kraj skończony wg analityków strategicznych z Londynu. Mam kontakt z nimi przez sportowców brytyjskich i uważam te ich informacje za prawdziwe. Nic nie jest w Polsce dla tamtej strony atrakcyjne. Oni zbili łapę z Niemcami i Holendrami, i celują w Chiny. Chiny to teraz przyszłość.
3. III RP to kraj skończony wg samych rządzących. Mam kontakty w ministerstwie i wiem kto, gdzie zamierza uciekać jak zając, kiedy tylko rozpocznie się wojenka. A będzie to wg nich coś trudnego do sklasyfikowania. Ja, z Wielkiej Brytanii i Belgii wiem, że to jest konkret. Kula Ognia.
4. III RP jest skończona, bo sami musicie przyznać, że tu się żyć nie da, bez konsumowania i przejadania majątku. Wszyscy Polacy są jakby już ich nie bywało.
5. III RP jest skończona, bo nie tylko ja tak uważam, ale mój ojciec ma kontakty w kontrwywiadzie, który współpracuje ze służbami ukraińskimi, rosyjskimi i chińskimi. I nie ma problemów z wojną na Ukrainie, bo to wojna o drzwi do Polski i UE. Wywiady chcą potem rządzić i należy mieć respekt przed tym środowiskiem.
6. III RP jest skończona, bo Polacy są religijni, a wojna toczy się od dziesiątek lat o umysły, a umysły chińskie i rosyjskie są proste i nie zastanawiają się oni nad problemami moralnymi, kiedy państwo jest silne.
(02 V
 1  2   3  >>
Jarosław M. Gruzla
fot.


Wersety o Nieograniczoności, Kraków 2010
Smak teraz, Elbląg 2003
Kolej transsyberyjska, Świdnica 1998


Hosted by Onyx Sp. z o. o. Copyright © 2007 - 2024  Fundacja Literatury w Internecie