Jarosław M. Gruzla
 1  2   3  >>
POLACY: DEMOKRACJA, ELDORADO i ŚWIAT
POLACY – DEMOKRACI

Robert Lewandowski
Dobra. Nie będę nic wam więcej pisał. Po prostu, tak jest, że mnie to nie obchodzi. A jak wyjedzie, że jesteście obibokami, to normala. W Bayernie, macie opinie idiotów, którzy nie potrafią liczyć. Kilaka godzin pracy – słaby wynik. Kilkanaście – dobry. Wielokrotnie powtórzone – bardzo dobry. I to dotyczy całej reprezentacji. Cześć.(07 I 2017)

Robert Lewandowski
Jak ja, będę demokratycznie biegał, to znaczy, że za ciebie? Robisz ze mnie idiotę? Demokracja, to nie branie na siebie ciężaru całej reprezentacji. Musisz tak sobie sam ustawić poprzeczkę, żeby to było skuteczne. Ja ci mam ustawiać? A, co ty maluszek jesteś?(05 II 2019)

Wojciech Fibak
Trochę wolniej, bo się pan zasapie. Mówię tylko, że z pana, panie ważny jest nie lada demokrata. Moje pieniądze pan da na kulturę i pan zadecyduje ile i gdzie. Acha. A na mój grób, też?(08 II 2019)

Wojciech Fibak
Nie mogę nadążyć. Liczenie na to, że ja mam wypierdalać szybciej na drugi świat, a państwo się zaopiekuje mają kolekcją jest płonne. Zaopiekują się nią moi bliscy, którzy mnie wspierali zawsze. A państwo najwyżej kopało mnie i to z taką siłą, że ja panu mogę wskazać te kopniaki – kontrwywiad. Dobrze, że przeżyłem, a oni nie. I liczę na to, że kolejny nauczyciel, widocznie macie w Polsce całkiem dobrych, bo umieją przeżyć bez jedzenia i picia, długo i namiętnie zbierając świadectwa tych zbrodni, sprawi że to państwo będzie w końcu wolne!(03 XII 2021)

Jerzy Buzek
To, co mogę powiedzieć o demokracji polskiej to niewiele. Jestem już stary i zapominam.(03 XII 2016)

Jerzy Buzek
Każę sobie kupić coś na ząb i poczytam jakiegoś Szekspira może, bo tego nie zdzierżę. To jest bełkot, a nie ustawa. Czy ci, którzy to czytają czyli posłowie, senatorowie, to oni mają zawodówki?(05 V 2019)

Jerzy Buzek
Jutro wyjeżdżam. Jak Polska jest taka, jak ze snu Króla Lira, to muszę zaznaczyć swoją obecność w innym śnie. I jeszcze coś, moja córko. Ubieraj się ciepło i nie dzwoń, bo mam chrypkę i nie będę mógł ci powiedzieć, jaka jesteś ważna i jaką jesteś demokratką, chodząc na te spędy kobiet, żeby zadowolić i jednych agentów i drugich. A jak czegoś nie wiesz, to się nie pytaj, tylko rozmawiaj z nimi, oni też są dobrymi aktorami.(06 II 2020)

Dariusz Rosati
Licz się człowieku ze słowami! Moja córka, kiedy gra to gra wszystko, co może, bo to praca. Jak dałaby na kruchtę, to by jej nie pogrożono paluszkiem tylko powiedziano coś o kwiecistej sukience, a jak nie daje to mówi się, że się puszcza? Mam swoje lata i pozycję, ale przypierdolić tez potrafię.(03 XI 2017)

Dariusz Rosati
Masz problem, bo jesteś tym samym klechą, który nagabuje artystów o kasę na Kościół, podkręcając atmosferę seksualną. Kręci cię to?(02 II 2018)

Dariusz Rosati
Mam twoje dane. Kuria arcybiskupia w Krakowie, ksiądz Lesław Cichoń. Wejdź mi w drogę i mojej rodzinie, to twoje kości będą zbierać ze stosu!(05 I 2020)

Marek Kondrat
Dobra, dobra. Sobie poszukałem. Takiego artysty to nie ma. Jesteś księżulem. A twoje imię kłamstwo. To mam dla ciebie informacje. Prawnik mój już ma namiary na twoją kurie w Krakowie, panie Lesiu czy raczej Lesławie. Wykurzę cię swołocz! (05 I 2020)

Marek Kondrat
Wypierdalaj ode mnie kundlu watykański. Sterujesz na mord całego narodu i chcesz się przed kolapsem dorobić. Hiena!(06 II 2020)

Marek Kondrat
Jazgot klesi mam u Wiesi. Wiesia siedzi na nocniku i nie daje - siku, siku!(16 XII 2020)

POLACY w SWOIM ELDORADO

Robert Lewandowski
Ty idioto! Ja nie mówię, że mam więcej, ty imbecylu, bo nie wiem jak do ciebie mówić już. Mówię, że ja pracuję kilkanaście godzin na dobę, opiekuję się dzieckiem, rozmawiam i słodzę sobie z żoną i mam jeszcze czas na pouczanie ciebie. A ty mi, jak zwykle za rzucasz, że ja się wynoszę? To niedorzeczne! Idźcie sobie pograć na cymbałach!(03 V 2021)

Robert Lewandowski
Słyszałem, że Polska jest kopana w dupę. Tak. Wy też? To ja wam powiem, jak jest u mnie. Pośmiałem się, bo nie mam giwery tylko mięśnie i powiedziałem w drużynie, że dokopię każdemu germańcowi. W ten sposób, a to tutaj obraźliwe. I mogę to zrobić, bo jestem szanowany. To mogę. A ty, co możesz. Jazgotać mi nad głową(26 II 2022)

Robert Lewandowski
Jutro opuszczam reprezentację, jak tak chcecie.(05 III 2022)

Adam Małysz
Kiedy mi tak dowalasz, że ja taki niby wyniosły to nic ci nie powiem. Taki jestem. Ja zarabiam. Chcesz danych o zarobkach? Ale jak ci dam, to poproszę twoich. A ile na dzień pracujesz godzin? Bo ja 16-cie.(16 V 2015)

Adam Małysz
Słuchaj, ja nie mam czasu na pogawędki. Mam pracę,
 1  2   3  >>
Jarosław M. Gruzla
fot.


Wersety o Nieograniczoności, Kraków 2010
Smak teraz, Elbląg 2003
Kolej transsyberyjska, Świdnica 1998


Hosted by Onyx Sp. z o. o. Copyright © 2007 - 2024  Fundacja Literatury w Internecie