Michał Płaczek
.
Od Placu na Groblach w stronę Błoni, razem.
Będą obrastać zasłonami ze światła,
które nie potrzebuje słów, bo było,
zanim był ktokolwiek, kto miałby o nim mówić.

Będą się w nim chronić przed palącym wiatrem.
Zgubią kwiaty na wypadek, gdyby brzegi ich kart
miały zacząć się strzępić.

Okruchy map nieba nad nami, śpiącymi,
nie wskażą nikomu drogi do tego,
co mamy. A temu przecież służą.

Dziesięć tysięcy upadnie po Twojej stronie.
Dziesięć następnych po Twojej prawicy,
a Ty ze mną u boku pochowasz ich
i pomścisz.
Author's log
20-04-10 13:46
W najbliższy czwartek, o godz. 10 na Starych Powązkach (kościół pw. św. Karola Boromeusza) odbędzie się pożegnanie śp. Izabeli Jarugi-Nowackiej.
10-04-10 20:07
Zginęła Izabela Jaruga-Nowacka. Od lat była jedyną polską parlamentarzystką, która z żelazną konsekwencją broniła praw kobiet, standardów równościowych. Pamiętam ją z niemal wszystkich naszych protestów. I, oczywście, Manif. Była i będzie symbolem najwyższych jakości politycznych. Jest mi zwyczajnie, po ludzku bardzo, bardzo smutno. Składam wyrazy współczucia Jej mężowi oraz córkom.
29-10-09 16:23
Niech ten czas będzie dla Was szczęśliwy, niezależnie od tego, w Co wierzycie.

Pamiętajmy o tych, którzy nie mogą cieszyć się tym, co my mamy: bliskimi, spokojem, pokojem, często nawet jedzeniem i wodą. Skupmy choć przez chwilę uwagę na tym, by życzyć wszystkim, którzy są w sytuacji gorszej od naszej. Każdy z nas może zrobić coś dobrego dla innych. Warto zastanowić się nad tym, co.

Miłość jest rzeczywistością, nie hasłem czy przestarzałą ideą. Miłość zmienia oblicze świata. Wierzmy w Miłość. I praktykujmy ją.

Miłość jest środkiem, który zapewnia zaistnienie Pokoju. Pokój jest niezbędnym warunkiem do osiągnięcia szczęścia i równości.

Z bożonarodzeniowym pozdrowieniem - mi.pl '09
15-02-09 16:40
8 Marca 2009, o godzinie 12 spod Palacu Kultury wyruszy tradycyjnie WIELKA MANIFA - to zarazem 10-lecie manif. Poniżej wklejam dwa piękne i ważne listy, które są świadectwem, że nie jesteśmy same i sami w naszej walce.

Dear Michał Płaczek,

The hearts of women of the world are beating in unison, Showing the world that we are all together.

Together, we will help our children to breathe easier.
Together, we will help ourselves to heal
Together, we will change the world for the better.
and Together, we will stay real

I love you!

In sisterhood,
yoko ono

February, 2009
New York City

Całkowicie popieram Porozumienie Kobiet. Absolutnie żaden rząd nie ma prawa ingerować w kwestie należące w całości do kobiet i ich prawa do rządzenia własnym życiem. Należący do rządu mężczyźni – większość z nich – są zainteresowani tylko i wyłącznie prokreacją zgodną z ich wyobrażeniem i nie są w stanie wyobrazić sobie, że nie powinno się stawiać kobietom za punkt honoru marnowania własnego życia, spędzanego u ich boku jako bydło.

Koszmar pokątnych aborcji i ich śmiertelne żniwo, nieodwracalne zniszczenia kobiecego ciała, ducha i woli przeżycia są ogromne. Ta staromodna idea, że seks bez prokreacji jest grzechem, to indykator katolickiej władzy nad kobiecym życiem. Unia Kościoła i państwa stoi w sprzeczności ze wskazaniami Amnesty International, konstytuując w tym wypadku tortury. Kościół powinien trzymać się z dala od praw kobiet, jako że jego dominacja to nic innego jak kontrola sprawowana przez małych CHLOPCÓW. Stąd niczym się oni nie różnią od rządu, tej bandy innych chłopców próbujących stanowić prawa kobiet. Kobiet, które są przyszłością Polski.

Diamanda Galas

Bądźmy razem 8 III o 12!

mi.pl
25-12-08 18:20
Michał Płaczek
The dream you dream alone is only a dream - but the dream we dream together is Reality.
(Yoko Ono)
Hosted by Onyx Sp. z o. o. Copyright © 2007 - 2018  Fundacja Literatury w Internecie